Типи стель, які ви побачите у будинках

Дізнайтеся все про найпопулярніші стилі стель, щоб вирішити, що підходить саме вам, незалежно від того, шукаєте ви будинок, ремонтуєте або будуєте новий.

Ваша стеля може задати тон всьому простору.

Стиль стелі має велике значення, коли йдеться про відчуття простору, декоративні рішення, як от фриз для стелі, і навіть вартість будинку при перепродажі. Але різні типи стель найкраще підходять для конкретної висоти приміщення та архітектурного стилю будинку.

Типи стель, які ви побачите у будинках

Звичайна стеля є плоскою безшовною поверхнею

Найпростіший тип стелі часто обробляють гіпсокартоном, а потім фарбують. У новому житловому будівництві традиційна стеля має висоту до трьох метрів, але збільшення цієї стандартної висоти може зробити кімнати та сходові клітини світлішими та просторішими. Є варіанти інтер’єрів, де двометрові стелі можуть створити відчуття затишку. Однак, якщо стелі занадто низькі, в кімнатах може виникнути відчуття клаустрофобії.

Підвісна стеля – це додаткова конструкція, створена з вінілової плитки під основною стелею.

Її основна мета — приховати повітроводи та спринклерні системи яка, власне, і створює стелю. Цей тип також може покращити акустику за рахунок буферизації шуму від руху ліфтів, водопровідних труб та того, що відбувається поверхом вище. Плитка (зазвичай 30×30 або 40×40) може бути простою білою або декоративною, але вона більш функціональна, ніж модна.Установка підвісної стелі вимагає точності та досвіду, щоб не заважати повітроводам, трубам та кабелям, тому, зазвичай, її не виконують самостійно, вартість професійної установки залежить від обсягів роботи і регіону, де ви проживаєте.
Карниз на стелю добре поєднується з чим типом стелі.

Типи стель, які ви побачите у будинках

Лотова стеля має підняту центральну вставку.

Периметр лоткової стелі становить не менш як два з половиною метри у висоту і є плоским, а центральна частина піднята приблизно на тридцять сантиметрів вище. Ці стелі створюють бажану ілюзію висоти та архітектурного інтересу без надмірно високих витрат. У новобудовах установка лоткової стелі також залежить від розташування будинку, розміру кімнати та обсягу необхідної роботи.

Кесонна стеля має тривимірні рифлені панелі з дерева або ДВП, які додають глибини та драматизму.

Кесонні стелі виникли у Стародавній Греції і тепер часто зустрічаються у великих будинках, а також у спорудах громадського призначення. Для цього разючого виду потрібна мінімальна висота стелі два з половиною метри, а досвідчені столярні роботи та спеціалізований процес установки роблять його більш дорогим, залежно від матеріалу і таких деталей, як різьблення.

Склепінна стеля має закруглені краї, а не гострі кути.Ця м’якість може надати комфортну атмосферу вітальні або сімейній кімнаті, а також може поєднуватися з підвісною стелею, щоб зробити простір вищим та наповненим свіжістю.

Поделиться с друзьями:


А что думаете вы? Поделитесь в комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.