Навіщо потрібні антиоксиданти спортсменам

Поделитесь с друзьями:

Кожен день в тілі людини відбуваються тисячі хімічних реакцій. Деякі найважливіші з них виробляють енергію, яка нам потрібна для підтримки життя. В ході цих реакцій часто виділяються побічні продукти. І деякі з них можуть бути токсичними і завдавати шкоди організму.

До таких побічних продуктів належать вільні радикали. Особливий тип, активні форми кисню (АФК) – це природний результат кисневого метаболізму для енергії. Коли ми виробляємо велику кількість енергії, як під час тренувань, виділяється більше АФК.

На щастя, спортсмени, дієтологи і тренери знають про збільшення АФК під час і після тренування. Вони часто використовують антиоксидантні добавки для підвищення продуктивності і відновлення. Американський коледж спортивної медицини (ACSM) повідомляє, що понад 50% елітних витривалих колегіальних спортсменів-чоловіків регулярно приймають антиоксидантні добавки. Це практикують не тільки спортсмени. Приблизно 20% не-спортсменів також регулярно використовують антиоксидантні добавки, що позитивно позначається на рівні життя і самопочуття.

Оскільки АФК виробляються під час фізичних вправ, цілком логічно, що додатковий прийом антиоксидантів може компенсувати це зростання, тим самим зменшуючи гостру втому і скорочуючи час відновлення.

М’язові пошкодження і антиоксиданти

Ми інтуїтивно знаємо, що вправи викликають пошкодження м’язів. Усі коли-небудь відчували післятренувальний м’язовий біль, іншими словами – крепатуру. Ми також знаємо, що ексцентричні вправи, в яких м’яз напружений і одночасному подовжується, – це той тип вправ, при якому утворюється, мабуть, найбільше м’язових пошкоджень.

Через це дослідники часто використовують ексцентричні вправи, щоб викликати пошкодження м’язів для наочної експериментальної фази. Це дозволяє їм вимірювати ефекти антиоксидантних добавок на відновлення. Наприклад, в одному дослідженні група здорових жінок у віці 19-31 років виконували вправи на біцепс з ексцентричним навантаженням протягом чотирьох днів. Половина групи приймала антиоксидантну добавку, що містила 400 од. вітаміну Е, 1000 мг вітаміну С і 90 мкг селену. Інша половина взяла плацебо. В результаті у першої групи біль в м’язах була значно менше, а відновлення проходило набагато швидше.

Ці результати показують, що прийом антиоксидантів корисний для кращого відновлення після важких вправ. Численні дослідження також довели, що антиоксиданти знижують оксидативний стрес як реакцію на фізичні вправи. Менше м’язового і клітинного пошкодження означає більш швидку регенерацію, що, в свою чергу, означає, що можна або більше тренуватися, або тренуватися на більш високому рівні.

Источник

Оставьте свой комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.