Компресори автокондиціонерів. Як вибрати?

Кондиціонер — дуже приємна опція в автомобілі. Він є практично в усьому сучасному транспорті. Однак, це досить складний вузол. Він може виходити з ладу по цілому ряду причин. Ремонт не завжди можливий, повна заміна обходиться дорого. Спробуємо розібратися з тим, як же влаштований кондиціонер і що потрібно робити, щоб він служив довго і його не доводилося міняти. Приобрести компресори автокондиціонерів ви можете тут https://ua.starter.ms/kompressory-citroen.

Компресори автокондиціонерів. Як вибрати?

Яка функція компресора кондиціонера

Основою рідиною кондиціонерів є фреон. Система кондиціонування є замкнутою, а холодоагент (фреон) в ній рухається під досить великим тиском через вузькі отвори, за рахунок чого охолоджується. Компресор потрібен для того, щоб перекачати холодоагент з радіатора конденсатора, в якому тиск низький, до радіатора випарника, тиск в якому висока. Фреон в конденсаторі знову переходить в рідкий стан, знову проганяється по системі і потрапляє в конденсатор. За рахунок роботи в зонах з різними тисками компресор піддається значним навантаженням. З цієї причини багато поломки кондиціонера пов’язані саме з ним.

Компресори діляться на електричні, механічні та комбіновані. У механічних є з’єднання з колінчастим валом двигуна. Вони поділяються на такі види:

  • Постійного обертання. Рішення енергетично неефективно. Оскільки з’єднання з коленвалом або пряме, або через шків, перекачування холодоагенту відбувається навіть при неактивному кондиціонері. Як тільки починає працювати мотор, починає свою роботу і компресор;
  • Непостійного обертання. З’єднується компресор через шків, проте в конструкції присутній електромагнітна муфта, також звана соленоидом. Муфта пускає в хід компресор тоді, коли включається кондиціонер. Це знімає невелику, але все-таки не завжди потрібне навантаження з двигуна.
  • Електричні компресори можуть працювати навіть при вимкненому двигуні. Комбіновані ж встановлюються на транспорт з системою «стоп-старт». Все так же компресор починає роботу тоді, коли цього вимагає водій.

Компресори автокондиціонерів. Як вибрати?

Розрізняють також такі конструктивні виконання компресорів:

  • Поршневий. По колу, V-образно або навряд розташовується кілька поршнів. Іноді зустрічаються компресора з одним поршнем. Як правило, конструкція кругова і складається з 2-10 поршнів, які приводяться в дію похилим диском, що обертається. Є можливість регулювати робочий об’єм аж до 2%. Конструкція відрізняється відносними простий і надійністю;
  • Роторно-лопатевої. В такому компресорі за рахунок обертання ротора з висуваються лопатями (зазвичай їх 2-3) відбувається зміна обсягів секторів з вступникам фреоном. Так холодоагент стискується, проходячи через внутрішню порожнину компресора, і через спеціальний отвір йде далі по системі;
  • Спіральний. Конструкція включає в себе 2 вставлені один в одного металеві спіралі. Одна з них завжди нерухома, тим часом як друга обертається. З великою швидкістю утворюється безліч зон з зменшуваним об’ємом. Фреон розріджується і далі йде по системі.

Найперспективнішою вважається спіральна конструкція. Вона досить надійна і ефективна. Правда, в силу складності виготовлення і дорожнечі коштує чималих грошей. Часто зустрічаються і поршневі, і роторно-лопатеві компресори. Складно говорити про те, який з них ефективніше. На роботу системи впливають і суміжні вузли.

Поделиться с друзьями:


Оставьте свой комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *